Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”,  we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Centrum Kultury Zamek ma przyjemność zaprosić Państwa na „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina?”, które odbędzie się  10 października 2019 r. w godzinach  8:30 – 16:30 w  Sali Wielkiej, Centrum Kultury Zamek  w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 80/82.

Wśród prelegentów, biorących udział w konferencji są między innymi prof. Janusz Rybakowski – Konsultant Wojewódzki psychiatrii dla woj. wielkopolskiego, prof. Filip Rybakowski – Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Anna Wilczyńska – lekarz psychiatra w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego Justyna Świątek – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

W trakcie „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina?” popatrzymy na zdrowie psychiczne z perspektywy rodzin/opiekunów/specjalistów wspierających osoby doświadczające kryzysu psychicznego. Poruszane zostaną tematy:

Panel 1 – System – fundament zdrowia psychicznego?

W panelu pierwszym zastanowimy się nad rolą rodziny w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych.

Panel 2 – Współpraca czy rywalizacja?

W panelu drugim skupimy się na różnych perspektywach osób zaangażowanych w proces zdrowienia.

Panel 3 – Zadłużenie i co dalej …?

W panelu trzecim porozmawiamy o problemach prawno-finansowych osób po kryzysach psychicznych.

Panel 4 – Nieobecni obecni

Panel czwarty poświęcony będzie tematowi osób samotnie zmagających się z kryzysem psychicznym.

Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

MOŻLIWOŚĆ REJESTRACJI DO 04.10.2019

Każdy  uczestnik „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina”,  otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu.

„Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego” to nie tylko panele dyskusyjne i możliwość integracji środowisk zajmujących się wspieraniem osób doświadczających kryzysów psychicznych. Forum łączy w sobie również działania z obszaru kultury i sztuki osób chorujących psychicznie. Stąd też wydarzenie poprzedzi premiera spektaklu pt. „Grimm” w reż. Janusza Stolarskiego, w którym grają osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego związane ze Stowarzyszeniem„Zrozumieć i Pomóc”. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatr Powszechny” realizowanego przez CK Zamek we współpracy ze Stowarzyszeniem “Zrozumieć i Pomóc”. Premiera spektaklu odbędzie się dn. 09.10.2019 roku o godz. 18.30 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Bilety na spektakl, w cenie 15 zł. normalny i 10 zł ulgowy do nabycia w kasach CK Zamek lub online poprzez link na Facebook’u @teatrpowszechnyckzamek.